Tiho najbolji, Ognjen Đinić sjajna partija

U Sarajevu je zavšen i tradicionalni "Finalni golf turnir" u organizaciji GK Sarajevo. Učestvovalo je 32 golfera što je i maksimalan broj igrača na jednom turniru u Sarajevu, a ovaj broj učesnika je i rekord po broju učesnika na "Finalnom" turniru.

Pored rekorda zabilježenog po broju učesnika, na ovom turniru zabilježen je i rekord po suštanju HCP a "krivac" za to je Ognjen Džinić. Osvajač prvog mjesta u nettu na ovom turnru, Ognjen je "spustio" osobni HCP za 10,5 poena, što još nismo zabilježili na golf terenu u Sarajevu. Odigrao je velikih 57 neto poena.

Kada smo kod neto obračuna, drugo mjesto osvojio je Dražen Tomljenović sa također sjajnih 43 poena, dok je treće mjesto zauzeo Adnan Hadžić sa 41 netto poenom. Sjajnu rundu golfa odigrali su i Žarko Romić (39), Izo Tankić (39), Asim Omanić (38), Tiho Parlov (38), Željko Matijević (37) i Samir Smajić (37). Svi navedeni su spustili HCP na ovom turniru.

Kod dama turnir je osvojila Anita Selmanagić sa 15 brutto poena, dok je u nettu kod dama najbolja Ljilja Srna sa 32 poena.

Pobjednik "Finalnog turnira" u muškoj konkurenciji je  Tiho Parlov sa 29 poena koliko je imao i drugoplasirani Samir Smajić a treće mjesto zauzeo je Žarko Romić sa 28 poena.

Na turniru je prvi put nastupio i mladi Harun Čovčić, polaznik iz škole golfa u Sarajevu koji je odigrao 3 brutto poena. Nadamo se da će Harun nastaviti da trenira golf i da će u budućnosti osvajati ove turnire.

Nagrade su uručili članovi UO GK Sarajevo, Damir Bilalagić i Adnan Srna.

Da spomenemo da je vrijeme za golf igru bilo fantastično a i da je teren u Sarajevu odlično pripremljen.

Naredni vikend na golf terenu u Sarajevu će se odigrati Sberbank Masters, turnir na kojem učestvuju najbolji golferi iz Bosne i Hercegovine.

I na kraju da čestitamo najboljima na Finalnom turniru, a naročito Ognjenu Džiniću i Tihi Parlovu na odličnim golf partijama u Sarajevu.