Funčić Mario pobjednik Otvorenog prvenstva Hrvatske u golfu

Na drugom Međunarodnom otvorenom amaterskom prvenstvu Hrvatske u golfu, koje je igrano 25. i 26. lipnja, u organizaciji Hrvatske golf-udruge, učestvovalo je 30 igrača golfa . Nažalost, Bosna i Hercegovina nije imala predstavnika na ovom natjecanju. Igralo se na igralištu Golf & Country Cluba Zagreb.

Pobjedio je Funčić Mario iz Golf Kluba Pula sa ukupno 152 udarca (73, 79), poslije doigravanja sa Karaula Lukom iz Golf kluba Ban Jelačić.

Treće mjesto zauzeo je Bajs Ozren iz Golf-ladanjskog kluba Zagreb sa 157 udaraca (80,77).

Kada spominjemo Prvenstva Hrvatske, moramo spomenuti i „neumornog“ golfera Ivu Vukadina koji je nastupio i na Drugom Otvorenom prvenstvu Hrvatske i zauzeo 7 mjesto sa 163 udarca (82,81).

Ivo Vukadin je Prvi pobjednik Otvorenog prvenstva golf Kluba Sarajevo, koji je igran 2004 godine u Krašiću, Hrvatska.

Na Prvenstvu je učestvovao i novi izbornik Golf reprenzentacije Hrvatske, Toni Kukoč. Igrao je odlično prvi dan (78) ali je drugi dan malo podbacio (87) i zauzeo 8 mjesto sa ukupnim skorom od 165 udaraca.

- Više uživam ovdje nego na košarkaškim terenima. U golfu ima manje fizičkog napora nego u košarci. Nisam se ulijenio već uživam jer me nitko ne gura, ne primam udarce i uživam u prirodi. Zadovoljan sam prvim danom, iako može i bolje. Uvijek se nadam da ću pobijediti, ali priznajem da je to teško - rekao je Kukoč za Slobodnu Dalmaciju.

O svom novom "radnom mjestu" Kukoč  nije  mnogo govorio.

- Nema se tu što za reći, manje-više sve je već gotovo – rekao je Kukoč.

Angažman slavnog košarkaša dio je projekta koji bi Hrvatsku u golfu, sportu koji je ušao u krug olimpijskih sportova, uskoro trebao, nadamo se, odvesti i na najveće svjetsko sportsko natjecanje Olimpijske igre.

- Vidjet ćemo što će biti od svega, trebamo o svemu još popričati. Golf je sport koji je kod nas još u povojima – smatra Kukoč. Nedvojbeno je pak kako će osim stručnog, Kukočev angažman u golfu imati velik učinak i na marketinški uspon tog sporta u Hrvatskoj.