Jasmin S. ubjedljivo najbolji

U Sarajevu na golf igralištu VF-a, protekli vikend završen je Proljetni turnir. Učestvovalo je 22 igrača iz Sarajeva, Mostara i Bara (Crna Gora).

Poslije obilnih padavina napokon vrijeme bez kiše, ali sa vjetrom koji je ometao golfere u ova dva dana.

Ubjedljivo najbolju igru pokazao je Jasmin Selmanagić odigravši 52 brutto poena (27,25).

Ovo je izgleda Jasminov omiljeni turnir. Sjetimo se prošlogodišnjeg Proljetnog turnira koji se igrao 15.05. 2011 godine kada je Jasmin napravio Hole in one na trećoj stazi. To je još uvijek jedini Hole in One na sarajevskom igralištu. Zvaničan.

Iza Jasmina na ovogodišnjem Proljetnom turniru je Dejan Šaran koji je odigrao 44 poena (26, 18).

Ako se može nazvati iznenađenje, onda je to treće mjesto Adnana Srne, novopečenog dede, koji je odigrao 40 poena (18,22) i zasluženo osvojio pehar u najačoj konkurenciji.

Kod dama nije bilo iznenađenja. Najmlađi takmičar na „Proljetnom turniru", Lamija Čehajić  odigrala je 40 brutto poena u oba dana, što joj je bilo dovoljno da osvoji prvo mjesto ispred Anite Selmanagić.

U netto konkurenciji bilo je malo „zategnutije“. Najbolji golfer Crne Gore član GK Sarajevo, Goran Radonjić, osvojio je prvo mjesto. Goran je i jedini igrao ispod svoga HCP-a, tako da mu čestitamo na igri. Najbliži Goranu je Mirza Kapetanović, dok je treće mjesto u netto obračunu osvojio Asim Selmanagić – Ćiro.

Nagrade najboljima uručio je novi predsjednik Golf kluba Sarajevo, Bahrudin Zjajo, koji je pozvao golfere na Kklubsko prvenstvo koje će se održati u Posušju. Također, predsjednik je najavio i klupski susret u Austriji tačnije u Villah-u, koji će se desiti u 6 mjesecu.

Golfere iz Sarajeva u četvrtak 26.04. očekuje „Golfersko veče“ u Coloseum Clubu u Sarajevu gdje će najboljima iz 1 Indoor lige biti uručene nagrade.

Čestitke najboljima i vidimo se na druženju u Coleseum Clubu u Sarajevu.