Krešimir Gudelj i Lamija Čehajić pobjedili

Zanimljivo je bilo drugog dana igre na BH Telecom Regionalnom amaterskom prvenstvu u golfu. Nije se znao pobjednik do samog kraja u obje konkurencije.

Kod muških igrača najviše znanja pokazao je Krešimir Gudelj iz Osijeka i zasluženo pobjedio na 1. BH Telecom Regionalnom amaterskom prvenstvu u golfu. Gudelj je odigrao drugi dan 29 poena što mu je bilo dovoljno da sa ukupnim skorom od 60 brutto poena pobjedi na ovom prvenstvu. Drugog dana Krešimir je imao 15 regularnih green-ova, ali nije uspijevao u kratkoj igri da zaključi dobru igru u polju. Drugo mjesto osvojio je Mahir Kadrić sa 56 poena (31,25) dok je na trećem mjestu završio vodeći nakon prvog dana Samir Smajić koji je ukupno skupio 53 poena (32,21).

I kod dama drugi dan je donio dosta preokreta. Prva nakon prvog dana splićanka Nina Banović nije uspjela da sačuva ukupno prvo mjesto. Prvo mjesto osvojila je Lamija Čehajić sa 51 poenom (27,24), dok je Nina Banović završila na drugom mjestu sa 49 poena (29,20). Treće mjesto zauzela je također splićanka Mila Hvilshoj sa ukupnim rezultatom od 29 poena (15,14).

Član Upravnog odbora Golf Asocijacije Bosne i Hercegovine Asim Omanić uručio je i netto nagrade najboljima u obje konkurencije. Kod dama najbolja u odnosu na svoj HDCP je Najda Bauk iz Splita sa ukupno 57 poena, dok je kod muških golfera najbolji bio povratnik na golf terene sarajlija Gordan Miralem sa 91 netto poenom.

Sve u svemu pola nagrada je otišlo u Hrvatsku a druga polovina je ostala u Bosni i Hercegovini tačnije u Sarajevu.

Ispred Golf Asocijacije Bosne i Hercegovine  Asim Omanić se zahvalio sponzorima i igračima koji su uzeli učešće na ovom prvenstvu.

Kako sada stvari stoje dobili smo još jedno takmičenje koje će prerasti u tradicionalno.

Ispred portala www.bhgolf.ba , sve čestitke najboljima kao i GABIH-u na organizaciji ovog turnira.