ODRŽAN TREĆI PRO AM TURNIR NA TERENU FOREST CREEK

ODRŽAN TREĆI PRO AM TURNIR NA TERENU FOREST CREEK

ODRŽAN TREĆI PRO AM TURNIR NA TERENU FOREST CREEK

ODRŽAN TREĆI PRO AM TURNIR NA TERENU FOREST CREEK

U predivnom ambijentu Forest Creek Golf & Lodge Resort-a, od 13. do 15. juna 2025. godine održan je treći po redu PRO AM golf turnir, koji je i ove godine opravdao očekivanja svih prisutnih i dodatno podigao ljestvicu kada je u pitanju organizacija golf takmičenja u Bosni i Hercegovini.

Na turniru je nastupilo 56 golfera iz Italije, Srbije, Hrvatske, Slovenije, Turske, Švedske, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Njemačke i Sjedinjenih Američkih Država, među kojima je bilo i 14 profesionalaca.

Kroz tri dana idealnog vremena za igru, turnir je protekao u izuzetnoj atmosferi, uz sjajno pripremljen teren, a brojni učesnici nisu krili oduševljenje, ističući da su organizacija i doživljaj svake godine sve bolji.

REZULTATI I POSEBNA PRIZNANJA

Nagrade najboljima uručio je predsjednik Golf kluba Krivaja, gospodin Haris Mujanović. Nakon svečane dodjele nagrada, prisutnima su se obratili I PRO trener te međunarodni sudija I veliki prijatelj Forest Creek-a gospodin Zoran Antonijević, te gospodin Tarik Kurbegović, generalni sekretar Golf saveza Bosne i Hercegovine. Obojica su izrazili zahvalnost domaćinima i čestitali na savršenoj organizaciji turnira, ističući značaj ovakvih događaja za promociju golfa u BiH i regiji.

ISTAKNUTI TRENUTCI:

🔹 Hole-in-One:
Anže Leskovar (Slovenija / GK Racman) – rupa 7

🔹 NETO kategorija:
Džemo Borovina (G.K. Sarajevo) – nagrada: Mizuno hybrid

🔹 Bruto amateri:

  • 🥉 3. mjesto: Dal Smajić (G.K. Sarajevo) – Ecco golf torba
  • 🥈 2. mjesto: Tarik Mujanović (G.K. Krivaja) – Mizuno puter
  • 🥇 1. mjesto: Samir Smajić (G.K. Sarajevo) – 7 dana u hotelu Kempinski, Turska + 5 dana golfa

TIMSKI POREDAK:

  • 🥉 3. mjesto:
    Tim: Matjaž Gojčić (Pro), Benjamin Mujanović (G.K. Krivaja), Feđa Selmanagić (G.K. Sarajevo), Adi Kapetanović (G.K. Sarajevo)
    Nagrada: Ecco golf cipele za cijeli tim
  • 🥈 2. mjesto:
    Tim: Hakan Jamac (Pro), Samir Smajić (G.K. Sarajevo), Samir Tataragić (G.K. Sarajevo), Gordan Miralem (G.K. Sarajevo)
    Nagrada: Ecco golf cipele za cijeli tim
  • 🥇 1. mjesto:
    Tim: Sebastijan Ajster (Pro), Nino Božić (G.K. Mokrice), Ivana Brezinšćak (G.K. Mokrice), Martina Čobraja (G.K. Riverside)
    Nagrada: 7 dana boravka u hotelu Kempinski (Turska) sa 5 dana golfa – za cijeli tim

PROFESIONALCI – INDIVIDUALNI POREDAK:

  • 🥉 3. mjesto: Žan Luka Štirn (G.K. Arboretum) – 1.000 EUR
  • 🥈 2. mjesto: Mihajlo Dimitrijević (G.K. Beograd / Ada) – 1.250 EUR
  • 🥇 1. mjesto: Sebastijan Ajster (G.K. Mokrice) – 1.500 EUR

Ajster je ujedno postavio i novi rekord terena Forest Creek-a sa impresivnih -9 udaraca! U nevjerovatnom krugu zabilježio je čak 8 birdieja, a na rupi broj 3, koja se smatra najzahtjevnijom na terenu, odigrao eagle – što njegov nastup čini jednim od najboljih u dosadašnjoj istoriji turnira. Bila je to demonstracija vrhunskog profesionalizma, koncentracije i talenta, te performans koji će se još dugo prepričavati u golf zajednici.

Za portal bhgolf Sebastijan je dao kratku izjavu: "Sigurno cu za uvjek pamtit Pro Am u Zavidovićima jer je to moj najbolji rezultat od kad igram golf i moram reći da nikada nisam bio smireniji u igri. Tek na zadnjoj rupi sam shvatio da imam putt za -10 sa nekih 3-4 metra nažalost nisam pogodio ali zadovoljstvo je ostalo isto ko da sam ga pogodio. Moram se jos jednom zahvaliti Hariju i Disi na predivnoj organizaciji i održavanom terenu i mislim da njihov golf teren i organizacija svega oko golfa ide super dobrom smjeru. Naravno bi se htio jos jedno zahvaliti mojoj ekipi i svima koji su sudjelovali u priprami ovog sjajnog turnira".

Prije njegovog rekorda, teren su “pobjedili” i drugi profesionalci sa izvanrednim rezultatima:

  • Hakan Jamac (G.K. Antalya) – -6
  • Matjaž Gojčić (G.K. Ptuj) – -6
  • Mihajlo Dimitrijević – -7

Ovim putem čestitamo svim pobjednicima, zahvaljujemo se organizatorima na izvrsnoj organizaciji, te sa zadovoljstvom ističemo ovaj događaj kao još jedan važan korak u razvoju golfa u našoj zemlji.

 

Share: