Pobjednici KUP-a: Mahir i Lamija

U Sarajevu je završen 9 KUP Bosne i Hercegovine. Učestvovalo je 34 igrača u obje konkurencije.

Najviše znanja pokazali su Mahir Kadrić i Lamija Ćehajić, koji su bili i vodeći poslije prvog dana.

Mahir je odigrao 150 (75,75) udaraca što mu je bilo dovoljno da ubjedljivo osvoji prvo mjesto. Najveće iznenađenje priredio je Zoran Palameta osvojivši drugo mjesto sa rezultatom 155. Zoran je prvi igrač iz GK Posušje koji je osvojio pehar na turniru koji su u organizaciji Golf Asocijacije Bosne i Hercegovine.

Treće mjesto zauzeo je Samir Smajić sa istim rezultatom kao i Zoran Palameta, 155. Četvrti je bio prošlogodišnji pobjednik Adnan Novo sa rezultatom 160 udaraca dok je petu poziciju zauzeo Amar Arslanagić sa 162 udarca.

Kod dama Lamija nije dozvolila iznenađenja nakon prednosti iz prvog dana, čak je drugi dan odigrala odlično i ubjedljivo osvojila prvo mjesto sa ukupnim rezultatom od 145 udaraca. Drugo mjesto osvojila je Ena Smajić sa 156 udaraca. Prošle godine je Ena pobjedila sa 149 udaraca.

Treće mjesto osvojila je Anita Selmanagić sa 181 udarcom.

Nagrade najboljima uručio je predsjednik Golf Asocijacije Bosne i Hercegovine Jasmin Selmanagić uz asistenciju selektora reprenzentacije BiH Dejan Šarana.

U narednim danima očekujemo da GABIH objavi spisak učesnika MASTERS-a 2012.