Istorijski nastup bordo ekipe u Bordou - Francuska

Završen je European Men's Club Trophy za 2024. godinu koji se igrao u Bordou Francuska. Nažalost, posljednji dan takmičenja nije odigran zbog lošeg vremena odnosno poplavljenog terena, pa su konačni rezultati određeni nakon 2 dana igre.
Ovaj istorijski nastup klupskog prvaka Bosne i Hercegovine otvara nova vrata za sve golfere ali i priliku da se šampion Bosne i Hercegovine promovira i u evropskim okvirima, odnosno da će ovo takmičenje u budućnosti postati tradicionalno za klupskog prvaka BiH.

Golf klub de St Nom La Breteche iz Francuske je osvojio titulu šampiona! Drugo mjesto zauzeo je Smørum Golf Club iz Norveške, dok je treće mjesto pripalo Koninklijke Haagsche G&CC iz Holandije. Golf klub Sarajevo završio je na 24. mjestu.
U našem timu pojedinačno nakon dva dana, Anur Selmanagić je završio sa rezultatom +35 i zauzeo 67. mjesto. Vanja Miralem je završio sa rezultatom +41 na 69. mjestu, dok je Dal Smajić sa rezultatom +53 zauzeo 70. mjesto.
Delegacija GK Sarajevo je ostvarila veliki broj kontakata, kako sa igračima, tako i sa zvaničnicima klubova i EGA-e, što će biti od velikog značaja za buduće aktivnosti golf kluba Sarajevo, kao i svih klubova članica Golf Saveza Bosne i Hercegovine.
Čestitamo našim mladim igračima na hrabroj igri i dostojnom predstavljanju kluba kao i UO GK Sarajevo na odluci da po prvi put ekipni prvak BiH nastupi na ovom elitnom takmičenju. Također da još jednom čestitamo i članovima GK Sarajevo koji su svojom igrom tokom 6. kola Lige BiH omogućili ovaj istorijski odlazak u Bordeaux, a najzaslužniji za to su bili: Mahir Kadrić, Vanja Miralem i Dejan Šaran.
Ovim turnirom stavljena je tačka na jednu sjajnu organizacionu odluku UO Golf Saveza Bosne i Hercegovine a tiče se Klupske Lige Bosne i Hercegovine u golfu.
Čestitke svima koji su na bilo koji način doprinijeli ovom nastupu.