Tiho Parlov najbolji u Beleku

U Turskoj u Beleku početkom februara odigrao se popularni Balkan Open. Najviše učesnika je bilo iz Bosne i Hercegovine. Na Balkan Openu u organizaciji Golf Mad agencije iz Beleka, igrali su naši članovi u svim kategorijama i u svakoj kategoriji su zauzeli neko značajno mjesto.

Pobjednik Balkan Opena u bruto obračunu je Tihomir Parlov sa 242 udarca koji je za samo jedan udarac bio bolji od Vidomira Stojkovskog koji je igrao pod njemačkom zastavom. Sa 246 udaraca treće mjesto zauzeo je Mladen Mušura.

Koda dama četvrto i peto mjesto su zauzele Alma Mekić Tataragić i mlada Zana Mujanović koje su imale isti broj udaraca, po 329.

Mlada Zana Mujanović iz Zavidovića bila je najbolja u neto obračunu, što je za posebno čestitanje.

U netto obračunu kod muških igrača, Amel Festa je zauzeo 3 mjesto.

Balkan Open se već tradicionalno igra 5 godina. Sjetimo se prije 3 godine kada su Balkan Open organizovali Lily Tours i Sinan da je pobjedio Goran Radonjić. Od ove godine organizaciju Balkan Opena preuzela je agencija Golf Mad i najviše su se orijentisali na Bosnu i Hercegovinu ali je najviše golfera nastupilo pod Hrvatskom zastavom.

Čestitamo našim golferima koji su osvojili nagrade ali najviše mladim juniorima koji su po prvi put nastupili na nekom medjunarodnom turniru.