Završeno Otvoreno prvenstvo GK Sarajevo

U Sarajevu se odigralo Otvoreno prvenstvo GK Sarajevo kao i juniorsko prvenstvo istoimenog kluba. Sjajna atmosfera i jako uzbudljiv turnir koji se igrao dva dana, odnosno jedini turnir od dva dana koji organizuje GK Sarajevo što mu daje visok nivo kvaliteta za pobjednike.

Ukupan broj učesnika je 36 koji su se u 4 konkurencije takmičili na ovom prvenstvu: muški, dame, junior i juniorke.

Najbolja kod dama bila je ubjedljivo Anita Selmanagić sa ukupno 41 poenom. Iza Anite su Azra Ibrahimbegović Spahić sa 22 poena i Alma Mekić Tataragić sa 19 bruto poena iz dva dana igre.

Kod muških opet nešto više uzbudjenja. Pobjednik Prvenstva GK Sarajevo za 2022. godinu je Albin Pelak koji je sjajnom igrom i što je veoma važno, izjednačenom igrom u oba dana (27,28) zasluženo i ubjedljivo osvojio prvo mjesto. Drugo mjesto zauzeo je Gordan Miralem sa 50 poena dok je treće mjesto zauzeo Samir Smajić sa 48 poena iz dva dana igre.

Kod juniora da prvo spomenemo dvije sjajne djevojke Sarah Tataragić i Zanu Mujanović koje su se takmičile u konkurenciji juniorki. Bolja je bila Sarah i tako se upisala u istoriju kluba i nadamo se da će u budućnosti imati snage i volje da nastavi tamo gdje su stale Ena, Lamija i Lejla.

Kod juniora pobjediio je prošlogodišnji pobjednik Dal Smajić sa ukupno 39 poena (21,18). Prošle godine Dalu je trebalo 40 poena za titulu što je i juniorski rekord Prvenstva GK Sarajevo.

Drugo mjesto osvojio je Anur Selmanagić sa 33 poena (17,16). Kada smo kod poredjenja Anur je prošle godine igrao 21 poen iz dva dana igre što je napredak za čestitanje.

Treće mjesto zauzeo je sjajni Vanja Miralem sa 29 poena (6,23). Rezultatom drugog dana, Vanja je izjednačio rekord jednog dana igre na ovom turniru koji je odigrao Faruk Pilav prošle godine.

Sjajne partije golfa su odigrali i Baroši, Vedran i Fedja, odnosno napravili su vidan napredak u igri u odnosu na prošlu godinu. Bravo momci.

Kada smo kod statistike da kazemo da je prošle godine učestvovalo 5 juniora, a ove godine 7 juniora i dvije juniorke, što je za čestitanje i nadu u budućnost.

Prošle godine su juniori igrali i Junior Open gdje je poslije dva dana igre ubjedljivo pobjedio Kan Bizović sa 30 poena iz dva dana igre. Tada je igralo 10 juniora.

Malo više prostora smo dali najmladjima jer su mnogo aktivni i aktuelni po grupama a i na njima je budućnost ove sjajne igre.

I na kraju, Golf klub Sarajevo organizovao je barem 10tak Otvorenih Prvenstava i to izvan BiH. Ovaj turnir se najviše igrao na Bledu, Moravskim Toplicama, Krašiću i u Mokricama. Članovi GK Sarajevo su u Ljubljani organizovali Otvoreno Prvenstvo GK Sarajevo na kojem je učestvovalo 76 igrača.

Prošle godine se nije igralo Prvenstvo golf kluba Sarajevo za seniore.

Čestitamo prije svega Aniti, Albinu, Dalu i Sarah na pobjedi ali i Vanji Miralem na sjajnoj rundi golfa drugog dana.

Vidimo se iduće godine na Otvorenom Prvenstvu GK Sarajevo, a prije toga golfere očekuje VF BH Masters 2022. koji se igra već naredni vikend u Sarajevu.