Odlični rezultati na Prvenstvu GK Sarajevo

U Sarajevu na odlično uređenom golf terenu "VF" odigrao se tradicionalni turnir "Otvoreno Prvenstvo GK Sarajevo".

Iz golf kluba Sarajevo posebno su se zahvalili članovima GK "Posušje" Tihi Parlovu i Jerki Jurišiću na dolasku u Sarajevo i učešću na turniru.

Učestvovalo je 20 golfera od toga dvije dame, Anita Selmanagić i Dženana Šaran.

Poslije dva dana igre Anita Selmanagić osvojila je prvo mjesto sa ukupno 36 poena.

Kod gospode nešto više uzbuđenja i dosta dobri rezultati. Pobjednik Prvenstva GK Sarajevo Jasmin Selmanagić nije dozvolio iznenađenja i sjajna partija prvog dana 30 poena, omogućila mu je nešto lakši drugi dan igre. Sa ukupno 56 poena ubjedljivo je ostavio svoje konkurente.

Drugo mjesto osvojio je Samir Smajić sa 51 poenom. Jako loša runda prvog dana od 20 poena, ali sjajna runda golfa drugog dana od 31 poen, što je najbolji rezultat ova dva dana igre u Sarajevu donosi zasluženo drugo mjesto.

Treće mjesto zauzeo je predsjednik GK Posušje Tiho Parlov sa dosta ujednačenom igrom oba dana (24,25).

Zanimljivo je da su novi članovi GK Sarajevo, Tahir Taslaman i Edin Talić odigrali svoj prvi turnir. Želimo im puno dobrih rundi golfa i da igraju ovu igru dugi niz godina.

Nagrade najboljima u odsustvu predsjednika GK Sarajevo Seada Balića uručio je član UO GK Sarajevo Dejan Šaran.