Adnan Novo i Lamija Čehajić Prvaci BiH

Poslije dva dana igre na igralištu VF-a u Sarajevu dobili smo prvake Bosne i Hercegovine za 2011 godinu. U muškoj konkurenciji pobjedio je Adnan Novo sa ukupnim rezultatom od 152 udarca. Iza njega je Mahir Kadrić sa 156 udaraca dok je treće mjesto zauzeo Samir Smajić sa 162 udarca. Isti broj udaraca imao je i Dejan Šaran ali poslije razigravanja na 18 rupi Samir je bio uspješniji i osvojio 3 mjesto na VII Državnom prvenstvu.

Adnan Novo je igrao 2 dan besprijekorno i zasluženo „odnio“ titulu prvaka BiH. Svakodnevni treninzi su napokon urodili plodom i sav taj trud i rad proteklih mjeseci su morali donijeti rezultat. Neka ovo bude pouka pojedinim golferima koji misle da mogu da pobjeđuju bez treninga ili sa jako malo loptica na vježbalištu. Dobili smo novog prvaka BiH koji će sigurni smo donijeti novi kvalitetniji golf u BiH.

Kod dama nije bilo iznenađenja kao ni zanimljive borbe. Prvo mjesto osvojila je Lamija Čehajić sa 145 udaraca. Drugi dan Prvenstva Lamija je odigrala 66 udaraca ili popularnu „0“, što joj donosi rekord igrališta kada su u pitanju crvena ispucališta. Lamija je odigrala 66 udaraca sa 4 „ptičice“. Čestitamo.

Drugo mjesto zauzela je Anita Selmanagić sa 174 udarca, dok je treće mjesto zauzela mama prvakinje, Amra Čehajić sa 197 udaraca.

Na kraju u ime Organizacionog odbora sve prisutne je pozdravio Dejan Šaran dok je Asim Omanić dopredsjednik Golf Asocijacije Bosne i Hercegovine uručio pehare i diplome najboljima u obje konkurencije.

Ovo je prvi turnir u 2011 godini koji se boduje za MASTERS 2011. Naredni turnir koji očekuje golfere Bosne i Hercegovine je "Hercegovina Open" koji će se održati 18.06. u Posušju na igralištu Topala.