Jasmin i Ena pobjednici KUP-a BiH za 2010.

Nažalost, po prvi put od kako se organizuju  golf turniri u Bosni I Hercegovini, jedan turnir se nije odigrao kako je organizator zamislio.

KUP BiH u golfu igrao se  jedan dan, dok je drugi dan prekinut zbog nevremena koje je pogodilo Sarajevo. Zbog sigurnosti golfera prekinut je turnir u 10 sati i 30 minuta dok se prva skupina nalazila na terenu.

Golferi su čekali do 15 sati da se vrijeme poboljša, ali ........

Na kraju je komisija za organizaciju KUP- a BiH ispred Golf Asocijacije Bosne i Hercegovine donijela odluku da su rezultati od prvog dana turnira konačni.

Pobjednici KUP-a BiH su Jasmin Selmanagić u muškoj konkurenciji i Ena Smajić u ženskoj konkurenciji.

U Muškoj konkurenciji drugo mjesto osvojio je Amaru Arslanagiću, treći je bio Mahir Kadrić, četvrti Samir Smajić i peto mjesto je zauzeo Dejan Šaran.

Kod dama druga je Lamija Čehajić, dok je treće mjesto osvojila Anita Selmanagić.

Rezultati KUP-a BiH su bodovani za MASTERS 2010 godine i bodove možete pogledati u rubrici GABIH. Ovo je posljednji turnir koji se bodovao za MASTERS 2010.

Golferi iz Bosne i Hercegovine se pripremaju za odlazak na Moravske Toplice u Sloveniju na Prvenstvo GK Sarajevo koje će se održati 24. i 25.09. kao i na Otvoreno prvenstvo Srbije koje se održava u istom terminu.

Molimo sve golfere da se prijave na vrijeme.