Odlična Ena Smajić

U Zagrebu na Natjecateljskom igralištu završeno je Amatersko Prvenstvo Hrvatske u organizaciji Golf Udruge Hrvatske.

Ena Smajić poslije slabog prvog dana igre (91) odigrala je drugi dan 80 što joj je donijelo 2 mjesto u konkurenciji dama. Pobjedila je Snježana Crnoglavac sa ukupnim skorom od 167 udaraca. Treća je bila također domaća takmičarka Andrea Lazukić sa 172 udarca, dok je četvrta završila Lamija Čehajić sa 173 udarca.

U muškoj konkurenciji pobjedio je Toni Kukoč koji je ukupno odigrao 149 udaraca (75,74). Drugi je bio Ozren Bajs 153, dok je treće mjesto zauzeo Marko Grgičević – 153 udarca. Zanimljivo je da je najbolji poslije prvog dana Ivo Vukadin odigrao drugi dan 87 udaraca i završio na 9 mjestu sa ukupno 160 udaraca (73,87).

Od naših takmičara najbolji je bio Samir Smajić na 26 mjestu sa ukupno 176 udaraca (91,85). Prvak Bosne i Hercegovine, Adnan Novo,  završio je Prvenstvo Hrvatske na 32 mjestu odigravši 178 (88,90). Zoran Palameta član GK Posušje i jedini „hrabri“ predstavnik ovog hercegovačkog kluba odigrao je ukupno 200 udaraca (105,95) i završio na 52 mjestu od 68 takmičara u muškoj konkurenciji. Najlošiji od igrača iz Bosne i Hercegovine je bio Nedim Čehajić koji je odigrao 201 udarac (96,105) i završio na 56 mjestu.

Sve čestitke svim igračima iz Bosne i Hercegovine koji su nastupili na Otvorenom Amaterskom Prvenstvu Hrvatske u organizaciji Golf Udruge Hrvatske jer je zaista  bilo teško igrati po velikim vrućinama a i hrabro igrati sa bijelih teejeva u stroke igri.

Najveće čestitke Eni Smajić na osvojenom drugom mjestu.

Kompletne rezultate možete pogledati ovdje.